esmaspäev, 11. oktoober 2010

Loodusseadused ja imedVahel täiskasvanud mõtlevad asjad keerulisemaks kui need on, kuna nad püüavad asju loomulikul viisil ära põhjendada, mis tegelikult on lihtsalt imed.

Ime on Jumala harilikust teost erinev tegu, mis ei juhtu iga kord. See on haruldane, seetõttu nimetataksegi seda Jumala tegu imeks. See on seletamatu tegu, mida inimesed ei tunne.

Kui Daaniel visati lõvide koopasse, siis Jumal tegi ime. Ta võttis lõvidelt tahtmise kurja teha ja selle ime tõttu Daaniel pääses eluga.

Jumala jaoks on ka ime loomulik tegu. Jumal ei rikkunud loodusseadust kui ta sulges lõvide suud, vaid Jumal ületas seda.

Inimese jaoks on loodusseadus loomulik. Kuid ka looduseadus on Jumala tegu, sest ta mõtles välja milline on loodus ja kuidas loodusseadus mõjub. Jumal tegi loodusseadused, aga vahel ületab neid ja teeb imesid.

Imed peavad juhtuma piisavalt harva, sest muidu inimesed ei teaks enam mis on loomulik kord ja mis on ime. Kui me suudaksime imesid näha Jumala silmadega, siis oleks ka ime meie jaoks loomulik.


Kommentaare ei ole: