reede, 27. jaanuar 2012

Vaarao Andrus Ansip I

"Aga vaarao süda jäi kõvaks ning ta ei kuulanud neid," kirjeldab piibel Moosese katsumuste kadalippu vaarao juures, kes oli pähe võtnud, et ta ei kuula rahvast.Peaminister Andrus Ansip käitub kui vaarao, inimeste palved on nuhtluseks.

Päästjate nuhtlus. Õpetajate nuhtlus. Üliõpilaste nuhtlus ...

Päästjad töötagu tasuta, ja üldsegi, päästjate pensionieelnõu hääletame protestile vaatamata maha. Ja vaarao süda jäi kõvaks.

Jumal nuhtleb vaaraod õpetajate palgatõusuga. "Streik on õpetajate õigus," arvab vaarao. Mis palka? Vähem palka, rohkem malka! Ja Ansipi süda jäi kõvaks.

Aga Jumal ei jäta ja saadab Ansipi juurde uue nuhtluse, seekord üliõpilased. Te peate mind teenima! Üliõpilased peavad aru saama, et töötada tuleb eelkõige vaarao heaks, et siis õppida. "Tasuta kõrgharidus?" Seda võivad ainult rikkad endale lubada. Ja üleüldse, meil otsustab vaarao ja "me ei taha kommunistliku tasuta kõrgharidust" kuulutab prohvet Aaviksoo. Aga Ansipi süda jäi kõvaks, ta ei kuula üliõpilasi.

Ansipi võlurid tegid Töötukassa salakunstidega sedasama. "Kui keegi on teovõimetu, siis teeb tema eest otsuseid keegi teine," ütles Ansip, "See on ka inimese teovõimetuse puhul nii, et siis keegi teine langetab tema eest otsuse," lisas ta.

Ansip oli eelmisel aastal ainus, kes midagi ei annetanud. Vaarao ei saa parandada Tallinna lollusi (tallinnlaste). "Kui sa teed seda, millesse usud, siis teda see ei väsita," usub vaarao. "Ansipi riik tulgu, Ansipi tahe sündigu..."

Kommentaare ei ole: