pühapäev, 10. aprill 2011

Israeli soovitakse rünnata juba 15. mail!

Järgmine oluline sündmus Lähis-Idas toimub mai keskel, kui Iisraeli lähedal toimub flotilla.Flotilla korraldamisega pannakse Iisrael väga keerulisse olukorda, kuna Gaza vetesse saadetakse seekord 20 laeva (!), peamiselt laevad euroopast, 14 Euroopa maad. Nendega liitub 1 laev USA-st. Aga alused ka Aasiast, Kanadast ja Lõuna-Ameerikast. (Praeguseks (12.04.11) on teada, et osaleb 20 laeva).

Flotilla on operatsioon merel. Eelmine Gaza flotilla toimus 31. mail 2010, mille korraldasid türklased "inimõiguste" katte varjus ("Gaza Freedom Flotilla"). Selles osales kuus laeva.

Samaks ajaks on araablastel tehtud üleskutse kolmandaks intifadaks.

Intifada
(انتفاضة intifada (t)) on araabiakeelne sõna, mis tähendab sõna-sõnalt "shakking off" (maharaputamist), kuigi see on tavaliselt inglise keelde tõlgitud kui "ülestõusu" või "vastupanu" või "mäss". Seda kasutatakse sageli siis, kui on sobiv aeg hakkata vastu Iisraelile.

Seekordne kolmas indifada on ülekutse rünnata Israeli
, seda juba 15. maiks! Pange tähele, see sündmus leiab aset juba juba kuu aja pärast!

Seekord jääb ajastus täpselt Israeli Iseseisvuspäevale (14. mai) ja enne seda on Shoa päev, millega mälestatakse koonduslaagrites hukkunuid juute ja kogu Iisrael leinab.

Nagu näha, on ka ajastus valitud meelega selline, et Israeli provotseerida. Ka on Iisrael ametlikult teatanud ja võtmud ühendust Euroopa Liiduga, kuna teadaolevalt ei ole selline meremanööver rahumeelne ning Israel peab kasutama jõudu, kui see "saadetis" tuleb. Euroopa Liit esitas nõude ÜRO-le, et nad ei aktsepteeriks Iisraeli abipalvet ja koostöö soovi.

Gaza veed on seaduse järgi Israeli kontrolli all kuna seal kehtib sõja olukord, siis Israelil on täielik õigus peatada ja läbi kontrollida kõik kahtlaseid saadetised.

Lisaks lugemist: Israel: Netanyahu Warns 2nd Freedom Flotilla May Spark Middle East Situation

Kommentaare ei ole: